MOTOR EKSPERTİZİ EKONOMİK FİYATLAR

2.el Araç Motor Ekspertizi

2.el olarak almak istediğiniz aracın motorunun ne durumda olduğunu bilmezseniz, yeni satın aldığınız araca 10 bin tl kadar masraf yapmanıza sebep olabilir. Bu aracına göre segmentine göre değişebilir. Kullanımdan kaynaklanan veya bakım görmeyen, bakım zamanları zamanında yapılmayan veyapmış olduğu km ile alakalı olarak motor ömrü biten araçlar elden çıkarılmaya çalışılıyor. Masraf yapmak istemeyen araç sahibi aracı satıp başka bir araç almak istiyor. Mesela, benzinli bir motor yağ yakıyor ise beyaz duman atar. Beyaz dumanın sebebi yanma odasına yağ indiği içindir. Yağ yakan motorun açılıp bir takım işlemlerden rektefiyeden geçmesi gerekir. Buda hali ile 5 bin ila 10 bin tl arasında bir meblayı doğurur. Bu parayı ödemek istemeyen araç sahibi aracı hemen satmak ister. Bunu yaparken de araç motor katkı maddesi kullanarak motorun yağ yaktığını gizlemeye çalışır. Noter onaylı motor katkı maddesi, motorun yağ yakmasını geçici bir sürer durdurur. Siz de motor dan anlamayan biri olarak araç satın almaya gittiğinizde, egzozun duman atmadığını görünce motor sağlıklı zannedebilir ve sonrasında ciddi anlamda zarar edebilirsiniz. Peki yağ yakan motor duman atmıyor ise nasıl anlaşılır?

MOTOR EKSPERTİZİ EKONOMİK FİYATLAR

Dynometre ile araç motorunun ürettiği gücü test ediyoruz. Yani ruhsatta 90 beygir yazan motor gücü dynometre üzerinde 70 beygire düşer ise motor yağ yakıyor denilebilir. Fakat bu sadece atmosferik benzinli bir motor için geçerlidir. Dizel turbo beslemeli ve benzinli turbo beslemeli motorlar için aynı şey söylenemeyebilir. Katkı maddesi koyulmuş ve duman atması kesilmiş atmosferik benzinli bir motorun genel durumunu dyno metre ile test edipMOTOR EKSPERTİZİ EKONOMİK FİYATLAR ediyoruz.

Günümüz de geliştirilen yeni nesil motor teknolojileri ile birlikte, kara düzen motor kontrolü de tarihe karıştı. Öncesinde motor da üfleme varmı şeklinde bakılan motor ekspertizi artık yok. Çünki şimdiki motorların bir çoğu da üflemeli olarak çalışıyor. Örneğin Alman grubunda Volkswagen, Audi, Porshche ve Bmw gibi kaliteli araç üreticilerinin üretmiş olduğu motor tiplerinin bir çoğu yağ çubuğundan üflemeli olarak çalışıyor. Merdiven altı sanayi usulü bir motor ustasına götürüldüğün de motor üflüyor diyebilir, ve aracı almaktan sizi caydırabilir. Dolayısı ile kara düzen 2.el Araç Motor Ekspertizi eski usul olamaz.

 

MOTOR EKSPERTİZİ EKONOMİK FİYATLARTecrübeli bir oto ekspertiz firmasıyız. Şöyle ki, sürekli araç kontrolü yapmaktan ve aldığımız sorumluluktan dolayı işimiz de uzmanlaştık. Yılların tecrübesi teknoloji ve prentijimiz ile 2.el araç alacaklara oto rapor düzenliyoruz. En önemlisi de vermiş olduğumuz oto rapor belgeleri ile ciddi bir yükü sırtımıza alıyoruz. Yetkili servislerin bir çoğu araç ekspertizi raporu düzenlemiyor. Yapılan bir hata sonrası cezası ağır olabiliyor. İşi ekspertiz olmayan yetkili servisler bu işi yapmaktan vazgeçti. İstisnaların dışında yapanlar var fakat onlar da, çok yüksek fiyatlar istiyor. Oto eksper olmak başlı başına bir tecrübedir. Tamirci olmak ile araç ekspertizi yapmak arasında dağlar kadar fark var. Ekipman olmandan sadece motoru dinlemek büyük bir gaflettir. Oysa bizim yapmış olduğumuz 2.el araç ekspertiz’in de aracın beynine bağlanıp, motor ile alakalı bir arıza kodu var mı, dyno ile yüksek süratlere ulaşıp turbo basınç kaybı var mı gibi testler yapıyoruz.

Servisimiz de kullanmış olduğumuz 4×4 Yol Similasyonlu Dimsport marka İtalyan dynometre ile aracın limitlerini zorluyoruz. Özellik ile yüksek süratlerde ortaya çıkabilecek arızalar dynometre üzerinde ortaya çıkıyor. Ön takım düzeninde yamukluk balans bozukluğu gibi olabilecek hatalar arızalar ortaya çıkıyor. İkitelli 2.el araç Motor Oto Ekspertiz Servisin de yeni aldığınız 2.el aracınızın motoruna garanti veriyoruz!

2.el araçlarda motor ekspertizin öneminden bahsettik. Ama bir çoğu maddiyat ile alakalıydı. Yani bilmeden alırsan zarar edersin, motor yaptırırsın gibi. Şüphesiz cebinden 10 bin tl çıkan kim olursa olsun manevi olarak da etkilenir. Psikolojisi bile bozulan olur. Peki ya daha kötüsü olur ise?

MOTOR EKSPERTİZİ EKONOMİK FİYATLARnin en önemli nedenlerinden biriside, başka insanlara zarar verebilme ihtimalidir. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Düşününki İstanbul’dan Ankara’ya  seyahat halinde gidiyorsunuz. Araçta aileniz var ve sol şeritte şehirler arası hız limitlerine uyarak 120 km hız ile ilerliyorsunuz. Araç motorunun bir anda hararet yapması arıza ışığının yanması ve kaputtan sıcak bir su buharının yükselmesi ile görüş mesafesini kaybetmeniz. Eminim bir panik havası yaratacaktır. Bir başka olasılık ise motorun bir anda kilitlenebilmesi ve aracın otomatik olarak fren yapması. Böylesi bir durum da ise arkadaki araç ile dikiz aynasından göz göze gelebilir, paniğe kapılıp direksiyon hakimiyetinizi kaybedebir, bariyerlere veya başka bir araca çarpabilirsiniz. Katil olabilirsiniz. Evet 2.el araç motor ekspertizin den katil olmaya kadar geldik. Bu olabilir. Ve emin olun olduda. Bununla alakalı kaza yapan sevdiklerinden kopan ve başkalarına zarar verenler oldu.  Maddiyattan uzak, manevi olarak da sizi kötü sonlara götürebilir. Dolayısı ile geçmişini bilmediğiniz 2.el alacağınız aracın araç expertizini ve motor ekspertizini mutlaka yaptırın.

HIZLI DESTEK

Hizmetlerimiz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için biz buradayız.
Hafta içi her gün 09:00 – 18:00 arası telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Adres:Kaynarca Mahallesi E-5 Altı Yanyol Caddesi No:134-B Pendik / İstanbul

 Telefon: 0 (850) 205 09 24


wpntr

WhatsApp Hemen Fiyat Öğren !
Hemen Ara
Yol Tarifi